dwie soczewki progresywneAktualnie istnieje dość sporo firm, które trudnią się produkcją soczewek kontaktowych. Oczywiście taka sytuacja jest bardzo korzystna dla klientów, którzy zyskują szeroki wybór szkieł, a walka o klienta dyktuje także ceny. Soczewki byłyby dużo droższe, gdyby na rynku istniała tylko jedna marka produkująca je. Na szczęście taka sytuacja nie ma miejsca w dzisiejszym świecie.

Wada wzroku a soczewki kontaktowe

Praktycznie każdą wadę wzroku możemy korygować soczewkami – krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, a nawet starczowzroczność. W tym ostatnim przypadku potrzebne są nam soczewki progresywne, podzielone na obszary o różnych zdolnościach skupiających – czyli nie potrzebujemy różnych soczewek do patrzenia blisko i daleko. Takie szkła są wybierane przez osoby w średnim i starszym wieku, które mają problem zarówno z czytaniem, jak i patrzeniem w dal. Jednak pojawią się zasadnicze pytanie, jakie soczewki wybrać?

Soczewki progresywne – na jaką wadę wzroku?

Jeśli cierpimy na taką wadę wzroku i chcemy zaopatrzyć się w soczewki progresywne, mamy do wyboru: soczewki jednodniowe, 2-tygodniowe oraz miesięczne. Możemy wybrać np. Acuvue Bifocal marki Johnson&Johnson. Zawierają one aż pięć koncentrycznych sfer, jakie pomagają zachować ostrość widzenia praktycznie z każdej odległości. Filtry UV chronią oczy w każdej sytuacji, a wskaźnik 1-2-3 ułatwia ich zakładanie. Są to soczewki 2-tygodniowe.

Soczewki – w jakiej formie można je kupić?

Ciekawą propozycją mogą być również soczewki Air Optix Aqua Multifocal, sprzedawane po 3 albo 6 sztuk. Ich ogromną zaletą jest wyjątkowo duża przepuszczalność tlenu, gdyż nawet siedmiokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych soczewek. Z kolei nawilżający system Aqua gwarantuje niesamowitą wygodę podczas noszenia, a specjalna substancja nawilżająca staje się jedwabistą powłoką, która skutecznie ułatwia mruganie.

Oczywiście wybór jest znacznie większy, dlatego warto sprawdzać wszelkie parametry oraz opinie innych użytkowników, aby dobrać szkła kontaktowe w możliwie najlepszy sposób.