soczewki biofinity MultifocalSoczewki Biofinity Multifocal typ D zostały wyprodukowane przez firmę Cooper Vision i są to wieloogniskowe soczewki, pozwalające na korekcję wady wzroku krótkowzroczności i dalekowzroczności. Zapewniają najwyższy komfort użytkowania szkieł. Są przystosowane do noszenia w trybie przedłużonym, dzień i noc, przez jeden miesiąc.

Innowacyjna technologia

W procesie produkcji soczewek Biofinity Multifocal typ D wykorzystano technologię Aquaform Comfort Science. Dzięki temu, producentowi soczewek kontaktowych Biofinity Multifocal typ D udało się zapewnić pacjentom z prezbiopią wygodę w trakcie całego dnia oraz każdego dnia podczas noszenia tych miesięcznych szkieł. Technologia Aquaform Comfort Science tworzy naturalnie hydrofilne soczewki kontaktowe. Oznacza to, że znakomicie utrzymują one w swoim wnętrzu wodę i minimalizują odwodnienie, na które narażone jest oko użytkownika. Dlatego też soczewki kontaktowe Biofinity Multifocal typ D są szczególnie polecane osobą mającym skłonność do wysuszania oczu, oraz tym, które dużo czasu spędzają przy komputerze lub w klimatyzowanych pomieszczeniach. Trzeba podkreślić, że soczewki kontaktowe Biofinity Multifocal typ D zachowują idealne nawilżenie bez dodawania do nich żadnych środków zwilżających. Wysokie uwodnienie tychże szkieł skutecznie zapobiega odkładaniu się osadów białkowych, dzięki czemu nie dochodzi do infekcji oka i pogorszenia się ostrości widzenia.

Starczowzroczność a noszenie soczewek

Przy starczowzroczności noszenie soczewek Biofinity Multifocal typ D będzie bardzo wygodne, ponieważ zapewniają one idealną korekcję tej wady wzroku oraz wysoki poziom nawilżenia, który jest konieczny przy suchości oczu, jaka pojawia się z wiekiem u pacjenta.

Struktura soczewek Biofinity Multifocal

Soczewki Biofinity Multifocal typ D wykorzystują w swojej budowie dłuższe łańcuchy siloksanowe, co zapewnia mniejszą zawartość silikonu w materiale, z którego produkowane są soczewki. Są one przez to bardziej elastyczne, miękkie i wygodne. Soczewki Biofinity Multifocal typ D przepuszczają wysoką ilość tlenu, co umożliwia noszenie soczewek w trybie ciągłym przez okres do 29 nocy.