producenci soczewek kontaktowychJeszcze do niedawana soczewki progresywne nie były w ogóle dostępne. Kiedy pojawiły się pierwsze tego typu soczewki kontaktowe, miały je w swojej ofercie nieliczne koncerny okulistyczne. Dziś natomiast jest to produkt, który posiada w swojej ofercie większość firm produkujących soczewki, w ilości większej niż jeden rodzaj, co oznacza, że nawet w obrębie jednego producenta mamy wybór.

Dlaczego ta rywalizacja między producentami przybrała tak zawrotne tempo i tak wielkie rozmiary? Oczywiście jest to zabieg czysto marketingowy. Każdy z producentów chce pokazać, że stara się w jak największym stopniu zrekompensować nam czas, w którym takich soczewek nie było. Poszerzając swoją ofertę soczewek multifokalnych pokazują, że dbają o nasz komfort i stopień naszego zadowolenia wynikający z wyboru właśnie tych produktów.

A więc jakie soczewki kontaktowe progresywne mamy dzięki tej rywalizacji producentów? M.in. są to soczewki: Acuvue Bifocal, Air Optix Aqua Multifocal, Biofinity Multifocal, Focus Dailies All Day Comfort Progressives.