soczewka konktowa progresywnaWybór soczewek progresywnych jest coraz większy, a więc trudniej podjąć decyzję. Dlatego warto wyróżnić poszczególne i krótko je scharakteryzować.

Soczewki Acuvue Bifocal są odpowiednie dla osób, które chcą doskonale widzieć, zarówno z daleka jak i z bliska. Rozwiązują problem noszenia ze sobą okularów do czytania. Dodatkowo zawierają ogromną ochronę przed promieniami UV. Mają za zadanie korygować prezbiopię i jednocześnie daleko- i krótkowzroczność. Dopasowują się do oka, dlatego niezależnie od odległości możemy obserwować wyraźny obraz. Dzięki specjalnemu znacznikowi łatwiej jest założyć soczewkę na odpowiednią stronę.

Progresywnymi soczewkami są też soczewki Focus Dailies All Day Comfort Progressives. Umożliwiają one patrzenie z bliska z jednoczesnym zachowaniem widzenia z daleka i pośredniego. Dzięki tym szkłom unikniemy zniekształcenia obrazu, co zdarzało się w starszych, próbnych modelach soczewek progresywnych. Szkła Focus Dailies są przeznaczone do jednorazowego użytku. Nie wymagają czyszczenia, ponieważ pod koniec dnia wyrzucamy je, a rano zakładamy nowa parę. Rozwiązuje to problem cowieczornej pielęgnacji. Teraz bez użycia płynów możemy cieszyć się czystymi i świeżymy soczewkami.