okularyKażda osoba, która zmaga się z wadami wzroku, prędzej czy później staje przed wyborem: okulary czy soczewki. Istnieje jednak grupa ludzi, których wady wzroku z góry określają, co mogą, a dokładniej, czego nosić nie mogą. Jednak zdecydowana większość ludzi ma wybór i niejednokrotnie nie jest to łatwy wybór. Od niedawna możliwość wyboru dotyczy także osób, którzy mają wskazania do noszenia szkieł progresywnych, bowiem są już dostępne dla nich i okulary progresywne, i soczewki progresywne.

Aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie należy w pierwszej kolejności udać się do specjalisty, który z medycznego punktu widzenia, wskaże nam najlepsze dla nas rozwiązanie. Zwolennicy soczewek kontaktowych chwalą je za łatwość i zakładania, ogromną wygodę, jaką daje ich noszenie czy fakt, iż są one niezauważalne dla innych osób. Soczewki kontaktowe pozwalają nam zachować dyskrecję w sytuacji, kiedy chcemy zachować nasza wadę wzroku w sekrecie. Pozwalają nam one również bardziej aktywnie uprawiać sport.

Jednak zwolennicy okularów swój wybór argumentują faktem, iż okularach nie można zapomnieć, pozwalają podkreślić nasz charakter i wygląd, dzięki szerokiej gamie oprawek. Spór okulary czy soczewki jest sporem otwartym i tylko dzięki swoim wyobrażeniom i wymaganiom możemy dokonać odpowiedniego dla nas wyboru.