krople do oczuPewnie każdy użytkownik soczewek kontaktowych skarży się czasem na słabszą jakość widzenia, która spowodowana jest suchością w oku. Nawet jeśli nie cierpimy na zespół suchego oka, nieraz czujemy dyskomfort np. podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem. W takim przypadku ulgę przynoszą krople do oczu.

Ulga dla oczu

Niewątpliwą zaletą kropli do oczu jest to, że gwarantują natychmiastową ulgę – praktycznie od razu po zakropieniu komfort naszego widzenia znacznie się poprawia. Niestety efekt ten nie utrzymuje się zbyt długo, a częste aplikowanie kropli nie jest zalecane. Ponadto szybko tracą termin przydatności, gdyż nie zawierają środków konserwujących – dlatego powinno się często je wymieniać.
Na szczęście alternatywą dla kropli do oczu są wysoko uwodnione soczewki oraz intensywnie nawilżające płyny do soczewek. Jeśli myślimy o takich soczewkach, możemy wybrać np. produkty marki Soflens. Godnymi polecenia są Soflens 59 – których uwodnienie wynosi aż 59%. Natomiast jeśli jesteśmy astygmatykami, możemy się zdecydować na Soflens 66 Toric, których uwodnienie jest na poziomie 66%.