soczewki Air OptixOsoby w średnim wieku dosyć często skarżą się na znaczne pogorszenie wzroku. Jest ono spowodowane tzw. starczowzrocznością (prezbiopią). Ta wada wzroku charakteryzuje się tym, że oczy tracą swoją zdolność do akomodacji, co wiąże się z gorszym widzeniem bliskich, dalekich i pośrednich odległości. W takich przypadkach ratunkiem są soczewki progresywne, które posiadają zmienną ogniskową (moc ulega zmianie wzdłuż całej przestrzeni optycznej).

Jeśli zdecydujemy się na soczewki progresywne cena będzie nieco wyższa niż w przypadku standardowych soczewek kontaktowych lub okularowych. Oczywiście wynika to z tego, że szkła tego typu muszą gwarantować dobry obraz widzenia zarówno z bliskiej, dalekiej, jak również pośredniej odległości. Jednymi z najpopularniejszych szkieł kontaktowych korygujących starczowzroczność są soczewki Air Optix Aqua Multifocal.

Stworzone przez markę Ciba Vision soczewki Air Optix Aqua Multifocal to silikonowo-hydrożelowe soczewki miesięczne, które można nosić albo w ciągu dnia, albo w trybie całodobowym. Charakteryzują się bardzo wysoką przepuszczalnością tlenu, co gwarantuje wysoki komfort podczas ich używania, nawet wielogodzinnego, a także podczas snu (jeśli nie zdejmujemy ich wieczorem). Jednak trzeba pamiętać, że noszenie całodobowe możliwe jest przez 6 dni i nocy, potem należy zrobić 1 noc przerwy, aby oczy mogły odpocząć od szkieł.